База фармакологічного центру МОЗ

База стандартів медичної допомоги в Україні

Редакція від 30.06.2010

База стандартів медичної допомоги в Україні (далі – База СМД) є інструментом, створеним для підтримки завдань ефективного пошуку та подальшого аналізу документів, які регламентують клінічні аспекти надання медичної допомоги хворим у вигляді:

  • стандартів медичної допомоги;
  • клінічних протоколів (а також протоколів надання медичної допомоги);
  • нормативів надання медичної допомоги;
  • методичних рекомендацій,

та інших нормативних документів, які можуть бути використані для визначення лікування, яке має отримати хворий (зокрема, медикаментозного лікування – фармакотерапії).

До складу Бази СМД входять:

  • Таблиця EXCEL, яка містить структурований перелік документів;
  • Папка, що містить тексти документів (в форматі MS Word);
  • Інструкція користувача.

Документи в Базі СМД представлені у вигляді трирівневої структури:

  • І рівень – Наказ МОЗ України, що затверджує даний документ;
  • ІІ рівень – додаток (додатки) до Наказу, які містять затверджені стандарти, протоколи, нормативи та ін. у вигляді загального документу.
  • ІІІ рівень – окремі нормативні документи медичної допомоги – стандарти, протоколи та ін., виділені з загальних додатків для полегшення подальшого пошуку та аналізу за реквізитами документу, окремими лікарськими спеціальностями, деякими субпопуляціями хворих та патологічними станами.

Встановлення Бази СМД на комп‘ютері користувача.

База СМД доступна у вигляді self-extracted модуля (Base_SMD.exe). Завантажте модуль Base_SMD.exe та запустіть його для розгортання необхідних файлів в бажаному місці. Для розгортання та подальшої роботи з Базою СМД на жорсткому диску необхідно близько 500 Мб вільного місця, та можливість перегляду документів MS Excel та MS Word (версії 2003 або вище).

Поновлення Бази СМД на комп‘ютері користувача при виході нової редакції.

Щоквартально відбувається поповнення Бази СМД новими документами. Нові редакції Бази СМД розміщуються на сайті МОЗ України за адресою: http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=12144 , а також на сайті ДП "Державний Фармакологічний Центр МОЗ України" за адресою: http://www.pharma-center.kiev.ua/view/b_smd. Якщо Ви вже маєте на своєму комп‘ютері папку зі вже встановленою попередньою редакцією Бази СМД, видаліть її та встановіть нову редакцію Бази СМД, як зазначено в попередньому розділі. Одночасне існування кількох редакцій Бази СМД на одному комп‘ютері є недоцільним, оскільки нова редакція містить всі чинні документи, наявні в попередніх редакціях.

Зворотній зв‘язок.

Будемо вдячні за всі пропозиції та зауваження стосовно Бази СМД та включення до неї нових документів. Подальше поповнення та поновлення Бази СМД триває, тому Ваші зауваження можуть бути враховані в наступних редакціях. Електронна адреса для листування: medstandards@pharma-center.kiev.ua

Завантажити базу стандартів з сайту МОЗ України (Base_SMD.exe, 70.4 Mб)