Самообстеження молочних залоз

Зробіть самообстеження молочних залоз Вашою життєвою звичкою

Проводьте обстеження Ваших молочних залоз кожного місяця через 2-3 дні після закінчення менструації; після менопаузи – в перший день кожного місяця.

Під час приймання душу, або перед дзеркалом:

1. Покладіть ліву руку за голову

2. Праву руку покладіть на ліву молочну залозу і пучками пальців невеликими круговими рухами ощупайте її, поступово просуваючись у напрямку соска.

3. Перевірте, чи нема пухлин, вузлів та ущільнень.

4. Повторіть те ж саме з правою молочною залозою.

Стоячи перед дзеркалом:

1. Покладіть обидві руки за голову, подивіться, чи немає змін у формі, розмірі та структурі шкіри молочних залоз

2. Необхідно обстежувати пахвову область, де можуть бути збільшені лімфатичні вузли

3. Подивіться, чи немає вузлів або заглиблень

Лежачи:

1. Обмацування роблять методично (по квадратах або по спіралі) круговими проникаючими рухами подушечок пальців

2. Ляжте на спину, підклавши під плечі подушку або валик з рушника.

3. Покладіть праву руку під голову.

4. Ліву руку покладіть на праву молочну залозу і пучками пальців невеликими круговими рухами ощупайте її, поступово просуваючись у напрямку соска (мал. 5).

5. Міцно натисніть, щоб прощупати глибокі тканини, а легшим натисканням прощупайте залозу під шкірою.

6. Перевірте ділянку між молочною залозою та пахвовою впадиною, а також саму пахву.

7. Повторіть те ж саме іншою рукою на лівій молочній залозі.

8. Легко стисніть соски між вказівним та великим пальцями, щоб перевірити, чи немає виділень

Самообстеження є дуже важливим, але воно не може замінити регулярного відвідування лікаря.

Не буде зайвим сказати ще раз, що при будьяких, навіть найнезначніших, на Ваш погляд, змінах молочної залози, необхідно терміново звернутися у спеціалізовану медичну установу до фахівця – маммолога або онкомаммолога. Саме до фахівця! Ні в якому разі не втрачайте дорогоцінного часу на відвідування різного роду псевдоспеціалістів і шарлатанів.

Це повинна знати кожна жінка!

Дуже багато жінок віддають перевагу ефектним мереживним бюстгальтерам із синтетичних матеріалів, звертаючи увагу тільки на зовнішній вигляд і анітрохи не задумуючись про якість. Сучасні жінки думають у першу чергу про те, яке справлять враження, надягаючи на себе бюстгальтер, що деформує залозу, зовсім не турбуючись про зручність і комфорт. Щоб бюстгальтер дійсно був на користь, а не на шкоду, його треба правильно вибрати. От що радить О.В. Кайсіна, доктор медичних наук, професор:

— Занадто тугий бюстгальтер перешкоджає вільному диханню, кровообігу.

— Застій крові, лімфи може згодом привести до різних неприємностей: від малої кількості молока до серйозних захворювань груді.

— Для повсякденної білизни головне – функціональність і гігієнічність.

— Не спокушайтеся красивими синтетичними виробами.

— Найкращий бюстгальтер – бавовняний, він прекрасно поглинає піт, шкірний жир, пропускає повітря – залоза дихає, а не париться.

— Бюстгальтер повинен бути зручним – без кісточок, що здавлюють залозу.

Лікарі маммологи вважають, що правильно підібраний бюстгальтер, якщо ви не забуваєте знімати його на ніч, не може стати причиною захворювань молочної залози і, навіть, захищає її від деяких неприємностей. Жінкам потрібно запам'ятати просту істину: ніжну залозу потрібно берегти від ушкоджень і ударів. Небезпечні навіть мікротравми, коли в метро, в автобусі притиснули, здавили, коли випадково вдарив лікоть сусіди. Жінка повинна запобігати механічним ушкодженням молочних залоз, закривати їх хоча б руками в критичних ситуаціях.

У Києві існують чотири центри, де можна пройти огляд на наявність патології молочної залози: міська онколікарня у Святошині по вулиці Верховинній, в Діагностичному центрі на площі Тараса Шевченка, та ще два – в поліклініках Деснянського та Оболонського районів.

Отже, щоб позбутися зайвих думок щодо патології молочної залози, впевніться у лікаря, що Ви абсолютно здорові і порадьте зробити своїм дорослим донькам, матерям, сестрам, подругам.